https://www.atarud.ir/

منظور از طراحی سایت ؟

مقدمه

امروزه با توجه به زیاد شدن انواع کسب و کار و گسترش روز افزون آنها در جهان ، اهمیت داشتن وب سایت بیشتر شده است. هر کسب و کاری برای اینکه بتواند خود را به افراد بیشتری معرفی کند راه های مختلفی را می تواند در پیش گیرد که بهترین این راه ها داشتنن یک وب سایت اینترنتی است.

داشتن یک وب سایت نه تنها می تواند به بازاریابی و فروش بیشتر شما کمک کند بلکه می تواند زمینه رشد و همکاری را برای کسب و کار شما به ارمغان آورد . برای مثال شما یک مغازه شیرینی فروشی دارید ، علاوه بر اینکه شما می توانید در وب سایت انواع شیرینی هایی که درست می کنید را به معرض نمایش و فروش بگذارید که این کار به فروش بیشتر شما می انجامد ، بیننده های سایت می توانند برای شما درخواست همکاری در فروش و یا افتتاح شعبه های بعدی شما در منطقه و یا شهر های دیگر ثبت کنند.

مزایای داشتن سایت

از مزایای داشتن سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

● معرفی کسب و کار خود برای عموم

● نمایش انواع محصولات مختلف

● معرفی کامل کسب و کار خود فقط با معرفی یک لینک به مخاطب

● تبلیغات راحت و آسان

● فروش بیشتر محصولات

لینک چیست ؟

به آدرس اینترنتی که با آن می توان به سایتی وارد شد ، لینک گفته می شود. این آدرس به حروف انگلیسی و در قسمت آدرس بار مرورگر نوشته می شود.

دامنه چیست ؟

به قسمتی از لینک که با یا بدون پیشوند .www شروع می شود و با پسوند ir. یا com. خاتمه می یابد دامنه گفته می شود. دامنه به صورت یک آدرس اینترنتی قابل خریدن می باشد و معمولا بر اساس نام برند یا شرکت ثبت می شود.

معروف ترین پسوند ها

● ir. پسوند ایرانی می باشد که در اغلب دامنه های ایرانی استفاده می شود و نسبت به پسوند های دیگر ارزان تر می باشد.

● com. پسوند بین المللی می باشد.

نکته : هر دامنه ای می تواند از هر دو پسوند بالا استفاده کند به این منظور که یک دامنه هم پسوند ir. و هم com. می تواند داشته باشد.

برای مثال :

www.YourDomainName.com

www.YourDomainName.ir

هر دو آدرس بالا به یک سایت هدایت می شوند.

پیش نیاز ها

برای داشتن یک سایت باید اول پیش نیاز ها را فراهم کنید.

● دامنه : ابتدا باید یک دامنه برای سایت خود خریداری فرمایید.

● هاست : به سرور مجازی که سایت بر روی آن بارگذاری می شود و توسط دامنه به آن وصل می شوند ، هاست گفته می شود که باید خریداری شود.

نکته : معمولا خرید هاست و دامنه بر عهده شرکت برنامه نویسی می باشد که توسط مشتری پرداخت می شود. مشتری می تواند نوع و نام دامنه خود را انتخاب کند سپس به شرکت برنامه نویس اعلام کند و بعد از پرداخت هزینه هاست و دامنه شرکت برنامه نویس کار خود را بر روی سایت شروع می کند.